Pozytywne EGOistki na start! Nadchodzi EGOistka CUD!

Pozytywna EGOistka - cykl warsztatowo-rozwojowy dla kobiet zapoczątkowany w 2013 r. przez Stowarzyszenie "Kropla Słońca" powraca. Odpowiadamy na potrzeby zgłoszone w czasie Festiwalu (tematy oraz grupę odbiorczą) oraz prośby uczestniczek poprzedniej edycji Pozytywnej EGOistki.

Pierwsze warsztaty nazwaliśmy EGOistka CUD.  Zastanawialiście się kiedyś, czym tak naprawdę jest człowiek? Ciało, Umysł, Dusza… i to wszystko stanowi integralną całość i doskonale ze sobą współgra. A jak często dostrzegamy w sobie cud istnienia? I właśnie tym się zajmiemy na zajęciach…Jak często patrzymy na siebie jak na cud?.


Warsztaty poprowadzi psychoterapeutka Anna Rogowska, znana m.in. z dotychczasowych edycji Festiwalu Psychologii organizowanego przez Stowarzyszenie „Kropla Słońca”.


Co warto wiedzieć:
• Termin: 12 grudnia 2014 r. (piątek), godz. 17:15-19:30.
• Miejsce: Piwnica Spa&Welles, ul. Lwowska 4, 33-100 Tarnów.
• Koszt: 50 zł/os – prosimy dokonywać wpłaty na konto 64 2490 0005 0000 4600 4542 5053 -  tylko wpłacona kwota gwarantuje miejsce na zajęciach.
• Ze względu na charakter oraz miejsce zajęć liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń – zapisy emailowe na adres stowarzyszenie.kroplaslonca@gmail.com
(w tytule prosimy wpisywać Pozytywna EGOistka CUD).
WAŻNE – zajęcia będą się odbywać w strefie Wellnes – uczestniczki proszone są o zabranie strojów kąpielowych, ręczników oraz klapek basenowych. Ze względów organizacyjnych prosimy o przybycie najpóźniej do godziny 17:15.
• Więcej informacji pod numerem telefonu 509 229 964 (Koordynator akcji, Sylwia Kopacz)

 

"Pozytywna EGOistka" - to cykl otwartych spotkań dla kobiet.

Ma formę grupy rozwojowo-warsztatowej, wspierającej tarnowskie (i nie tylko) kobiety w dążeniu do byciu w pełni sobą, zadowoloną z siebie i swojego życia, spełnioną w swojej kobiecości i relacjach z innymi ludźmi. Do grupy w każdej chwili można dołączyć jak i... zrezygnować z udziału. Stawiamy na maksymalną swobodę.

Cele cyklu:

 • uczenie samoakceptacji
 • wzmacnianie poczucia własnej wartości
 • budowanie pozytywnego obrazu siebie
 • budowanie pewności siebie
 • uczenie stawiania granic
 • uczenie umiejętności radzenia sobie z krytyką
 • profilaktyka przemocy psychicznej wobec kobiet
 • nabycie umiejętności rozpoznawania i kontrolowania własnych emocji
 • uczenie kompetencji społecznych sprzyjających asertywności

Spotkania odbywają się średnio raz w miesiącu, od grudnia 2013 w wymiarze 2 godzin. Są prowadzone przez psychologa, maksymalna liczba uczestniczek to 16 osób. 

Pozytywna egoistka – to taka postawa, w której świadomie stawiamy siebie w centrum świata i to wcale nie oznacza, że odcinamy się od innych i popadamy w narcystyczne samouwielbienie. Chodzi o to, by poświęcać sobie taką samą uwagę, jak naszym najbliższym. Potraktować samą siebie jak swoją najlepszą przyjaciółkę – swoje ciało, swój umysł, swoją duszę.

Pozytywna egoistka wie, że, jeśli:

 • czuje się dobrze w swojej skórze, ceni i lubi samą siebie – tak widzą ją, doceniają i lubią inni,
 • uśmiecha się do samej siebie – uśmiecha się do innych, a oni do niej, promieniuje wewnętrznym zadowoleniem i ciepłem, a to przyciąga ludzi,
 • spełni się w swoich pasjach i zainteresowaniach – czuje się spełniona życiowo, a przez to jest milsza dla swoich bliskich, bo przestają być ograniczeniem,
 • poświęca część czasu sobie – jej bliscy zaczynają bardziej doceniać i szanować czas, który poświęca właśnie im,
 • kocha i akceptuje samą siebie – bardziej kocha świat, ludzi, swoich bliskich, a oni odwzajemnią się tym samym, docenią bardziej miłość i starania,
 • potrafi świadomie i bez żalu zrezygnować ze swoich potrzeb, planów dla dobra swoich bliskich – nie jest to dla niej poświęceniem i męczeństwem.

Jeśli więc wciąż nie widzisz korzyści z bycia Pozytywną EGOistką – to znak, że naprawdę czas się nią stać!

Opinie uczestniczek:

Warsztaty były inspirujące, lubię takie kameralne klimaty, w knajpce przy kawie.
Fajne było ćwiczenie z łapkami, zaskoczyły mnie opinie o mnie. Któraś dziewczyna napisała, że jestem wesoła, zdziwiło mnie bo z reguły ciągle słyszę pytanie czemu jestem taka smutna. Inna osoba napisała, że jestem delikatna, ciepła, o pogodnym usposobieniu, ale też pewna siebie, a ktoś inny, że brak mi wiary we własne siły. Ale najmilszą opinią było to, że jestem zagadkowa jak Mona Lisa, piękna dusza oraz wrzosowisko drzemiące ognisko. I chyba coś w tym jest, bo jak się zastanowić, to jestem niestety skryta, czasami zamknięta, chociaż w środku się pali we mnie wiele emocji dobrych i złych, które co jakiś czas wybuchają. Bardzo ciekawe było ćwiczenie Moja wartość zależy od... Okazało się, że zależy od wielu czynników, m. in. od nas samych, od innych ludzi, okoliczności życiowych. Podobało mi się zdanie, że jest różnica między muszę być, coś zrobić a chcę być i coś zrobić. Zazwyczaj robiłam i starałam się być taka, by innych zadowolić i dostosować się do ludzi, by mnie akceptowali. Nie zastanawiałam się nad tym, że coś mogę po prostu chcieć i nieważne co ludzie powiedzą. Generalnie ze wszystkich warsztatów w jakich uczestniczyłam wyniosłam to, że trzeba starać się kształtować swoje życie po swojemu, dbać o siłę psychiczną, wewnętrzną moc tak, by inni ludzie i życiowe okoliczności nie doprowadzały do załamań, rozpaczy, otaczać się dobrymi, pozytywnymi ludźmi, a „olewać” tych, co zatruwają nam życie. Jednak trzeba uczyć się akceptować siebie. Bardzo ciekawe spotkanie z niezwykłymi osobami i ich opowieściami, i nawet okazało się, że są sposoby na teściową
.”

Copyright © 2017 kroplaslonca. Wszelkie prawa zastrzeżone

design by GreenMouse.pl