Stowarzyszenie Kropla Słońca w Tarnowie i w Pruszkowie - 2 Oddziały psychologicznego stowarzyszenia

Stowarzyszenie Kropla Słońca powstało w Tarnowie, jednak w wyniku życiowych zmian prezes organizacji powstał nowy Oddział Stowarzyszenia w w podwarszawskim Pruszkowie.

 

Poznaj nasz Zespół!

Zarząd:

Wirginia Weronika Wrzesińska -  Prezes 

Sylwia Kopacz - WicePrezes

Marek Chrząszcz – Członek Zarządu

 

 

 

Oddział Pruszków

Wirginia Weronika Wrzesińska -  Założycielka i Prezes Stowarzyszenia „Kropla Słońca”. Psycholog, trener rozwoju osobistego, trener i coach biznesu.

Na cztery lata los rzucił ją do Tarnowa, gdzie myślała, że spędzi całe życie, a los przechera skierował jej kroki do rodzinnego Pruszkowa.

W 2008 r. ukończyła studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, specjalizowała się w psychologii osobowości i psychologii osobowści twóczej. Posiada uprawnienia do prowadzenia badań psychologicznych i diagnozowania zachowania oraz udzielania pomocy psychologicznej. Ponadto uczestniczyła w Studium Psychoterapii metodą psychologii procesu prowadzonym przez Instytut Psychologii Procesu w Warszawie. W 2010 roku ukończyła Szkołę Trenerów i Coachów Biznesu KONTRAKT (łączny wymiar kursu 196 godzin). Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie prowadzone przez Instytut Psychologii Zdrowia przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym.

Od 2008 roku uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach doskonalących umiejętności psychologiczne, trenerskie oraz coachingowe. Od 5 lat jest trenerem i szkoleniowcem w jednym z banków. Zawodowo zajmuje się tworzeniem oraz prowadzeniem szkoleń, warsztatów, treningów i coachingów (ponad 1000 godzin na sali szkoleniowej) z zakresu sprzedaży, obsługi klienta, komunikacji w sprzedaży, budowania i zarządzania zespołem jak również tworzeniem szkoleń elektronicznych, ścieżek i programów rozwoju zawodowego. W Stowarzyszeniu i poza nim zajmuje się poradnictwem psychologicznym, prowadzi szkolenia i warsztaty m.in. z zakresu asertywności, stresu, komunikacji, rozwiązywania konfliktów, związków, życiowych celów i mitów, psychologii kariery i osiągnięć. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli szkół i przedszkoli oraz studentów. Współpracue z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tarnowie, prowadzi psychologiczne spotkania dla kobiet doświadczających przemocy domowe. Chętnie uczestniczy w konferencjach i sympozjach naukowych, także jako prelegentka. Pomysłodawczyni i inicjatorka Tarnowskiego Festiwalu Psychologii i Rozwoju Osobistego oraz Piknikowych "Śniadań i podwieczorków na trawie z...".

Pisze artykuły z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego m.in. dla ogólnopolskiego portalu Egodziecka, portalu i magazynu Wegemaluch oraz TIMER - e-magazynu wydawanego przez Stowarzyszenie "Kropla Słońca". Poza tym jako odpowiada na pytania czytelników portalu mamawtarnowie.pl.

Jej pasją jest ciągła zmiana i rozwój. Prywatnie ma męża, kocha góry i z miłości do męża i gór zawitała do Tarnowa.

Marek Chrząszcz – Założyciel i Członek Zarządu Stowarzyszenia „Kropla Słońca”. Dobry duch od spraw logistycznych, administracyjnych i formalno-prawnych. Fascynat języków obcych i kultury rozumianej jako "całokształt zobiektywizowanych elementów dorobku społecznego, wspólnych szeregowi grup społecznych..." ;)

 

 

 

Marta Trupiszewska - nauczycielka nauczania początkowego oraz przedszkolnego. Pedagogog z artystycznym zacięciem. Rodowita warszawianka. W Stowarzyszeniu prowadzi zajęcia plastyczne "Zabawki z niczego". Pisze artykuły z dziedziny pedagogiki dla TIMER - e-magazynu wydawanego przez Stowarzyszenie "Kropla Słońca". Prywatnie mama 3 letniego Wiktora. Uwielbia czytać, chodzić po górach, podróżować. Od niedawna łączy podróże z nową pasją-końmi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddział Tarnów

Sylwia Kopacz - WicePrezes Stowarzyszenia „Kropla Słońca”. Z wykształcenia jest ekonomistką – studiowała na  Akademii Ekonomicznej w Krakowie – "Finanse i Bankowość" oraz "Gospodarowanie Nieruchomościami". Tam również ukończyła studia podyplomowe "Psychologia w Biznesie".

Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu komunikacji, asertywności i manipulacji. Interesuje się relacjami międzyludzkimi – jest inicjatorką i koordynatorką „Warsztatów interpersonalnych w stylu Speed Dating” oraz „Speed Friendship -czyli poznaj przyjaciół w 5 minut”.

Jest osobą, która chętnie podejmuje nowe wyzwania, dąży do tego aby nie stać w miejscu - ciągle chce się rozwijać. Zajmuje się organizacją podejmowanych przez „Kroplę Słońca” inicjatyw zarówno tych wpisanych już w działalność Stowarzyszenia jak i tych nowych. Jej targetowym obszarem są działania związane z promowaniem zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej i sportu.
Na co dzień prowadzi aktywny tryb życia: uwielbia góry – zimą jeździ tam na nartach, natomiast w pozostałych porach roku spaceruje, wspina się lub jeździ na rowerze. Jest miłośniczką tańców latino w szczególności salsy kubańskiej.

 

  Agnieszka Biedroń - Drugi WicePrezes Stowarzyszenia „Kropla Słońca” oraz Koordynator główny projektów społecznych. Pedagog, oligofrenopedagog, arteterapeutka, mediatorka, koordynatorka działań edukacyjnych dot. przeciwdziałania przemocy skierowanych do dzieci, młodzieży
i rodziców.

Ukończyła pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną oraz pedagogikę specjalną - oligofrenopedagogikę z terapią przez sztukę na Małopolskiej Szkole Wyższej. Obecnie studiuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim resocjalizację z elementami                                                   mediacji sądowych.  

Od 4 lat zawodowo związana z przedszkolami. Obecnie nauczyciel w Przedszkolu Publicznym nr 34 w Tarnowie. 

Prowadzi szkolenia oraz spotkania edukacyjne w zakresie przeciwdziałania przemocy
w rodzinie, rówieśniczej, cyberprzemocy przeznaczone dla dzieci, młodzieży i rodziców.

W poszukiwaniu swojej drogi szkoliła się i szkoli nadal w wielu kierunkach, od kursów doszkalających przez technika reklamy aż po szkolenie medialne.

Planowanie, i papierologia to jej drugie imię…

Z zamiłowania zapalona zumbowiczka zakochana w horrorach , uwielbia podróże od relaksacyjnych spacerów na plażę po męczące wycieczki górskie.

 

Anna Rogowska-Niekowal - psycholog, mediator, coach. Ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku psychologia, specjalność – psychoprofilaktyka. Kontynuuje naukę w szkole terapeutycznej Instytutu Psychologii Zorientowanej na Proces w Warszawie. Posiada doświadczenie zawodowe w dziedzinie: poradnictwa, konsultacji psychologicznych, terapii indywidualnej i małżeńskiej oraz diagnozowania. Prowadziła szkolenia, warsztaty rozwojowe, psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracowała z miesięcznikiem "Awangarda Lubelska". Prowadziła w psychologiczne spotkania dla kobiet doświadczających przemocy domowej oraz spotkania rozwojowe dla kobet "Na ścieżce marzeń". W swojej pracy wykorzystuje wiele metod terapeutycznych, w tym arteterapię, logoterapię, analizę transakcyjną.  Pisze artykuły z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego m.in. dla TIMER - e-magazynu wydawanego przez Stowarzyszenie "Kropla Słońca". 

Uwielbia góry, kontakt z naturą i gotowanie. Wciąż zgłębia meandry ludzkiego funkcjonowania w zakresie mediacji, coachingu i psychoterapii. Zależy jej na wydobywaniu potencjału tkwiącego w człowieku i naturze. Idąc tą drogą odkryła medycynę naturalną, gotowanie wg 5 Przemian, biomasaże ( zwłaszcza Lomi Lomi), rebirthing (praca nad uwalnianiem napięć przez świadomy oddech), VedicArt (intuicyjne malowanie z przestrzeni serca). Uwielbia towarzyszyć innym i pomagać w odkrywaniu ich drogi życia.

 

  Anna Żmuda - Rodowita krakowianka.

  Na co dzień związana z mediami.

Propaguje holistyczne podejście do życia, najchętniej promuje sport i zdrowy styl życia.​

W Kropli Słońca odpowiada za kontakty z mediami i o to, by nie przestawało być o nas głośno,gdy trzeba ;)

 

 

 

 

Katarzyna Kupiec - pedagog, wychowawca. Studia magisterskie z pedagogiki opiekuńczej i pracy socjalnej  na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach.  Studia podyplomowe z interwencji kryzysowej i pomocy psychologiczno-pedagogicznej na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach,studia podyplomowe
 z wychowania do życia w rodzinie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych w Krakowie. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego(ukończony kurs z biblioterapii), a także Zaświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów (ukończone szkolenia z Kinezjologii Edukacyjnej dr P. Dennisona- stopień I i II).

Od 9 lat pracuje  z dziećmi i młodzieżą na różnym etapie rozwojowym( od przedszkolaków po młodzież ze szkoły średniej). Ma doświadczenie zarówno  w pracy w instytucjach oświatowych , jak i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Przeprowadziła szereg zajęć i warsztatów dla uczniów gimnazjum( integracyjnych, profilaktycznych
i interwencyjnych). Prowadziła również szkolenia dla nauczycieli.

 

 

 

 

 

 

Anna Łabno - Licencjonowany Instruktor Zumba Fitness, Booiaka, Masala Bhangra oraz Bokwa.

Kiedy pierwszy raz poszłana zajęcia Zumby od razu wiedziała, że to jest to, co chciałaby robić w życiu. Głośna muzyka, niesamowita energia, świetna zabawa, elementy tańców latynoskich - to wszystko skłoniło ją do zostania instruktorem Zumby. Na swoich zajęciach łączy różne style taneczno-zumbowe, dodaje szczypte bollywood, bhangry oraz nutę hip hopu i wychodzi niesamowita mieszanka, która gwarantuje dobrą zabawę i totalne szaleństwo na parkiecie. Zumba napawa ją optymizmem, świetnie motywuje i dodaje dużo energii, którą stara się zarażać wszystkich przychodzących na zajęcia.
Obecnie doskonali swoje umiejętności biorąc udział w warsztatach tanecznych, konwencjach i maratonach.
 

Jej pasją są podróże. Lubi poznawać nowe rzeczy, eksperymentować ... być w ciągłym ruchu, działać ;)

Jest absolwentką Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Współdziałała w Szlachetnej Paczce. Obecnie chętnie bierze udział oraz organizuje różne eventy, m.innymi charytatywne.

 

Aneta Bodurka - Z wykształcenia filolog polski. ]

Interesuje się rozwojem osobistym, relacjami interpersonalnymi w kontekście psychologicznym oraz " pracą u podstaw".


Lubi czytać, biegać i zarządzać zasobami ludzkimi.

HR-owiec w jednej z firm, trenerstwo, szkolenia, oceny pracownicze i rekrutacje to jej "konik".

W Stowarzyszeniu spełnia się jako koordynator  oraz jako osoba redagująca "Timera".

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2017 kroplaslonca. Wszelkie prawa zastrzeżone

design by GreenMouse.pl