Kim jesteśmy?

Jesteśmy Stowarzyszeniem Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego “Kropla Słońca”, skupiającym ludzi, których pasją jest rozwój, pozytywna zmiana, podejmowanie wyzwań i działanie.
Nasz zespół to pozytywnie zakręcone towarzystwo Tarnowian (ale nie tylko, bo do Zespołu dołączyli ludzie z Krakowa, Warszawy, Busko-Zdrój), którzy zawodowo zajmują się psychologią, pedagogiką, logopedią, szeroko pojętym rozwojem osobistym i zawodowym, nauką języków obcych oraz polskiego, fizjoterapią, fitnessem, handlem, ekonomią i marketingiem.

Więcej o Zespole Stowarzyszenia na http://www.kropla-slonca.pl/o-firmie/zespol/

Troszkę "historii" i sztandarowe projekty ;)

Stowarzyszenie „Kropla Słońca” powstało w 2012 r. z porywu i potrzeby serca, by w Tarnowie zaczęło się "coś" dziać z ukochanych przez nas obszarów tj. psychologii i rozwoju osobistego. 

Wydarzeniem, dzięki któremu Tarnów po raz pierwszy o nas usłyszał, a jednocześnie najważniejszą i największą  z inicjatyw Stowarzyszenia "Kropla Słońca" jest Festiwal Psychologii. Raz w roku Stowarzyszenie „Kropla Słońca” organizuje Festiwal Psychologii i Rozwoju Osobistego, który jest jednocześnie imprezą naukową i kulturalną i zmienia Polski Biegun Ciepła w Biegun Psychologii :)

Do tej pory zorganizowaliśmy 2 Festiwale Psychologii ( październik 2012 i kwiecień 2013), które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony uczestników. Dotychczas w naszej inicjatywie udział wzięło przeszło 1300 Tarnowian i mieszkańców okolic. Więcej o dotychczasowych oraz nadchodzących = edycjach Festiwalu przeczytasz na http://www.kropla-slonca.pl/festiwal-psychologii-i-rozwoju-osobistego/

„Śniadania i podwieczorki na trawie z…” to kolejny projekt, który w nowatorskiej formie edukuje i rozwijają kompetencje związane z nawiązywaniem i budowaniem relacji międzyludzkich. Idea jest prosta - każdy uczestnik przychodzi z kocem, koszykiem piknikowym wypełnionym przygotowanymi przysmakami. Na wspólnym piknikowym „stole” rozstawiamy przyniesione jedzenie, częstujemy się tym, co na nim stoi – dzielimy się z innymi, w tym miejscu wszyscy jesteśmy równi, niezależnie od zasobności naszego portfela, pozycji społecznej etc. W tym miejscu wszyscy jesteśmy wielką tarnowską rodziną. Projekt rozpoczął się eksperymentalnie latem 2013 r. i było kontynuaowany rok później. W dotychczasowych dwóch edycjach wzięło udział ponad 600 uczestników. Więcej dowiesz się na http://www.kropla-slonca.pl/sniadania-i-podwieczorki-na-trawie-z/

Warsztaty rozwojowe dla studentów - jednym z ważnych dla nas obszarów działań są warsztaty rozwojowe dla studentów, których celem jest dopełnić wiedzy i umiejętności m.in. w trakcie studiów np. pedagogicznych. Na tym polu od długiego czasu współpracujemy z Małopolską Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Tarnowie oraz działającym przy uczelni Koło Naukowym „Paidagogos”. Od 2013 r.  roku przygotowaliśmy i poprowadziliśmy dla studentów i wszystkich zainteresowanych osób otwarte, bezpłatne warsztaty coachingowe, logopedyczne oraz psychologiczne: Coaching ścieżki życia i kariery, Z logopedią za Pan brat – wspomaganie rozwoju mowy w wieku przedszkolnym oraz Charyzmatyczny lider – porwij za sobą innych.

Uczestnicy Kampanii BIAŁA WSTĄŻKA i wspierania kobiet - od 2013 r. współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tarnowie. Uczestniczyliśmy w wydarzeniach Kampanii BIAŁA WSTĄŻKA w listopadzie 2013 r. w Tarnowie oraz przeprowadziliśmy warsztaty Pozytywna EGOistka dla kobiet doświadczajacych przemocy. Więcej na http://www.kropla-slonca.pl/przemoc-przemoc-mowimy-stop/

Otwarta grupa rozwojowo-warsztatowa dla kobiet Pozytywna EGOistka - Jeszcze z końcem 2013 roku ruszyła organizowana przez Stowarzyszenie "Kropla Słońca" otwarta grupa rozwojowo-warsztatowa dla kobiet roboczo nazwana "Pozytywna EGOistka". Jej celem jest wspieranie tarnowskich (i nie tylko) kobiet w dążeniu do byciu w pełni sobą, zadowoloną z siebie i swojego życia, spełnioną w swojej kobiecości i relacjach z innymi ludźmi. Do grupy w każdej chwili można dołączyć jak i... zrezygnować z udziału. Stawiamy na maksymalną swobodę. Spotkania odbywają się w klimatycznych wnętrzach Kawiarni "Pod Arkadami" przy tarnowskim rynku. Częścią cyklu Pozytywna EGOistka jest także projekt Metamorfoza, w trakcie którego uczestniczki mają okazję dokonać zewnrznej metamorfozy korzystając z pomocy stylistki, wizażystki, kosmetyczki i fryzjerki. Więcej o projekcie na http://www.kropla-slonca.pl/pozytywna-egoistka/

Poznawaj szybko nowych ludzi, zawieraj przyjaźnie - w trakcie warsztatów interpersonalnych Speed Dating i Speed Friendship uczestnicy mają okazję nie tylko poznawać nowych przyjaciół, ale poznać i wykorzystać w praktyce techniki komunikacji i autoprezentacji. 

Parady Psychologów - wychodząc z założenia, że to PSYCHOLOGIA musi opuścić mury uczelni i wyjść DO LUDZI, organizujemy kolorowe happeningi. Wychodząc na ulice miasta chcemy osobiście przybliżyć i zachęcić mieszkańców do korzystania ze zdobyczy psychologii, by rozwiązaywać swoje problemy i rozwijać się.

A co dokładnie robimy?

Celem stowarzyszenia jest podejmowanie działań na rzecz szeroko pojętego rozwoju mieszkańców Tarnowa i okolic, w tym w szczególności:

 • pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna
 • pomoc logopedyczna,
 • pomoc pedagogiczna,
 • edukacja w zakresie umiejętności społecznych i interpersonalnych,
 • edukacja w zakresie języków obcych,
 • edukacja w zakresie historii i kultury regionu,
 • rehabilitacja ruchowa,
 • rehabilitacja osób niepełnosprawnych,
 • promowanie zdrowego trybu życia oraz podejmowanie inicjatyw w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu,
 • wspieranie dobroczynności i działań humanitarnych,
 • promowanie kultury wysokiej,
 • programy wychowawcze,
 • uczestniczenie w akcjach społecznych,
 • pomoc społeczna.

I najważniejsze: Jak robimy?

Stowarzyszenie realizuje swe cele poprzez:

 • prowadzenie szkoleń, warsztatów i wykładów z zakresu umiejętności interpersonalnych i społecznych,
 • prowadzenie poradnictwa psychologicznego, konsultacji i psychoterapii,
 • prowadzenie  poradnictwa logopedycznego, konsultacji i terapii,
 • organizowanie szkoleń, warsztatów i wykładów z zakresu rozwoju osobistego,
 • organizowanie szkoleń, warsztatów, zajęć z zakresu języków obcych,
 • zajęcia z rehabilitacji ruchowej,
 • zwiększanie świadomości zdrowotnej poprzez organizowanie prelekcji, warsztatów,
 • promowanie zdrowego trybu życia,
 • współpracę z władzami samorządowymi, państwowymi, sektorem gospodarczym, środkami masowego przekazu zainteresowanymi wspieraniem i promowaniem rozwoju i edukacji mieszkańców,
 • organizowanie imprez kulturalnych, artystycznych i rekreacyjno-sportowych.

Copyright © 2017 kroplaslonca. Wszelkie prawa zastrzeżone

design by GreenMouse.pl