Na 8 dni Tarnów stał się miejscem eksperymentów z psychologią! W dniach 6-13 października odbył się 1. Tarnowski Festiwal Psychologii i Rozwoju Osobistego.

Jeśli chcesz zapoznać się z:

 

Relacja

W dniu 06.10.2012 roku, w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie rozpoczął się 1. Tarnowski Festiwal Psychologii Rozwoju Osobistego. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca” przy współpracy z  Naukowym Kołem Pedagogicznym – Paidagogos, działającym przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, która objęła przedsięwzięcie patronatem honorowym i naukowym. Oficjalną część Festiwalu otworzyli Prezes Stowarzyszenia „Kropla Słońca” Wirginia Weronika Wrzesińska, Rektor MWSE dr hab. Michał Woźniak oraz Dziekan MWSE dr Renata Smoleń. Te 8 dni upłynęło pod znakiem eksperymentowania uczestników z samymi sobą, rozwoju osobistego, wypróbowywania nowych psychologicznych narzędzi pomocnych w różnych życiowych sytuacjach. Festiwal podzielony był na bloki tematyczne.


Dwa pierwsze dni poświęcone zostały kobietom i ich sprawom. Te dwa dni miały być pochwałą i docenieniem kobiecości. W tym czasie odbywały się zajęcia dot. samoakceptacji i samooceny, pewności siebie i wiary w swoje możliwości, odkrywania wewnętrznego potencjału i technik jak go świadomie używać na co dzień, być żyć lepiej, w sposób bardziej satysfakcjonujący, działać skuteczniej zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. W sobotę, 6 października odbyły się warsztaty „Uwierz w siebie” prowadzone przez Wirginię Weronikę Wrzesińską, psychologa i trenera umiejętności interpersonalnych. Celem tych warsztatów było wzmocnienie wiary w siebie i pewności siebie uczestniczek, pokazanie negatywnych sposobów myślenia, które wpływają destrukcyjnie nie tylko na samoocenę, ale także obniżają skuteczność działania, a w konsekwencji prowadzą do przeżywania przewlekłego stresu, niechęci do podejmowania wyzwań i realizowania zadań, stanów lękowych, doświadczania poczucia winy. Jak stwierdziły Panie: "Tematyka warsztatów dotyczy każdego z nas i jest przydatna w codziennym życiu", "Odkryłam, że tajemnica akceptacji tkwi we mnie, a nie w otoczeniu". Po jednym z ćwiczeń uczestniczki otrzymały po kamieniu z Dunajca jako symbolu tego, że są kamieniami węgielnymi czyjegoś losu. Pomysł ten został odebrany pozytywnie, a kamienie, mamy nadzieję, będą przypominać na co dzień jak wartościowe i wspaniałe są uczestniczki warsztatów. Następnie odbyły się zajęcia prowadzone przez naszego gościa, Małgorzatę Wnuk-Kocimowską, psychologa i psychoterapeutę( studentkę Programu Licencyjnego Instytutu Psychologii Procesu uprawnioną do prowadzenia warsztatów i psychoterapii pod superwizją), która przyjechała do Tarnowa z Warszawy w ramach 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Psychologii Procesu POP-Kreacje, którego tarnowską odsłonę mamy przyjemność realizować w trakcie 1. Tarnowskiego Festiwalu Psychologii i Rozwoju Osobistego. Zajęcia prowadzone przez naszego gościa dot. „Samoakceptacji – ciała i wyglądu” jak również myśli i wzorców zachowań, które kryją się za potrzebą nadmiernego jedzenia lub głodzenia się. Akceptacja siebie, swojego wyglądu zewnętrznego, swojego ciała to problem, który dotyka społeczeństwo coraz częściej. Media, filmy, świat mody budują w nas przekonanie, że wszyscy musimy być młodzi, szczupli ( żeby nie powiedzieć chudzi), piękni ( wg jednego narzuconego nam przez media wzorca), a świat naszego wnętrza, naszych pragnień, tego, kim jesteśmy w głębi swej istoty, to już nieważne, bo przecież tego kamerą nie da się pokazać.
Celem zajęć z samoakceptacji i wzorców jedzenia było złamać ten stereotyp, skoncentrować się na tym, co ważne dla uczestniczek, na świadomości swojego ciała, jego potrzeb, mowy, tego, co próbuje nam czasem przekazać poprzez choroby. Efektem miała być większa tolerancja dla swojego ciała, wyglądu, tego, co w nim niedoskonałe i poczucie, że nawet to niedoskonałe może być piękne.
W niedzielę 7 października psycholog Wirginia Weronika Wrzesińska zabrała uczestniczki w mitologiczną podróż do świata archetypów, w głąb nieświadomości indywidualnej i zbiorowej.
Posługując się metaforą greckim bogiń, mieszkanek Olimpu pracowała z uczestniczkami nad uświadomieniem wzorców kobiecych zachowań, ról życiowych, tego, co kobiety motywuje i napędza do działania, co dla nich ważne i co stanowi o wartości ich życia. Wspólnie uczestniczki wypracowywały nowe, szersze spojrzenie na kobiecość i kobiety, a jednocześnie pojawił się duch współdziałania zamiast współzawodnictwa.

W codziennym życiu jesteśmy bombardowani różnymi, sprzecznymi informacjami, nieustannie napotykamy na problemy i przeszkody. To wszystko, a także tempo życia, stres powoduje, że tracimy pewność siebie, wiarę w swoje możliwości, oddalamy się od tego, kim naprawdę jesteśmy i kim chcielibyśmy być.
W poniedziałek i wtorek ( 8-9.10) niepodzielnie panował stres, jak bardzo jest to ważny temat, pokazuje frekwencja w tych dniach – w sumie ponad 60 osób.
Wykłady, dyskusje, warsztaty, relaksacja, pokazy Tai Chi i Kung-Fu, zajęcia ze Stretchingu - to wszystko można było "dostać" w poniedziałek i wtorek. A także kasztany, kamienie i pióra kruków. To i coś więcej - pełną życzliwości i spokoju atmosferę, jaką wytworzyli uczestnicy wydarzeń :)
Weronika Wrzesińska i Sabina Rosołowska-Patuła, "matki-założycielki" Stowarzyszenia "Kropla Słońca" i organizatorki Festiwalu otworzyły tę część wydarzenia i powitały gości: tarnowskich psychologów, a jednocześnie pracowników naukowych MWSE i pracowników poradni psychologicznych: dr Renatę Smoleń i dr Wacława Srebro. Dr. Renata Smoleń i dr Wacław Srebro poprowadzili panel dyskusyjny pt. „Jak sobie radzić ze stresem w miejscu w pracy”. Ponieważ temat jest „gorący i na czasie” wywołał żywe dyskusje naszych uczestników, którzy dzielili się swoimi opiniami, doświadczeniami i refleksjami. Po panelu dyskusyjnym nastąpił pokaz Kung-Fu w wykonaniu Tarnowskiej Szkoły Kung-Fu, krótka prelekcja nt. sztuk walki, a także... możliwość wypróbowania chwytów przez uczestników naszych zajęć. Uczestnicy tłumnie także dopisali na wykład „Jak przetrwać w dżungli stresu” i warsztaty „Spokojnie! To tylko stres” prowadzone przez psychologa i trenera umiejętności interpersonalnych Wirginię Weronikę Wrzesińską – w trakcie tych zajęć mieli okazję sprawdzić, czy i na ile są zestresowani, poszukać „złotego środka”, czyli miejsca równowagi, dowiedzieć się, co najczęściej nas stresuje i dostać praktyczne wskazówki jak sobie radzić z różnymi stresorami. W trakcie dniu „stresu” prowadzone były także treningi relaksacyjne, w czasie których można się było odstresować, odprężyć, a jednocześnie poznać techniki redukcji stresu na tyle proste, że można je z powodzeniem wykonywać samemu w domu czy w pracy. Uczestnicy zajęć mieli także okazję wziąć udział w zajęciach ze Stretchingu, poprowadzonych przez instruktora z Negri Fitness Klub, a także obejrzeć pokazy Kung-Fu i Tai Chi w wykonaniu Tarnowskiej Szkoły Kung-Fu.
Jak bardzo potrzebne i pomocne w dzisiejszych czasach są takie zajęcia świadczy komentarz jednej z uczestniczek: „Te warsztaty relaksacyjne były naprawdę rewelacyjne. Bardzo pomocne!!! Kasztan, który miał mnie przenosić z powrotem do mojego lasu - mojego miejsca relaksacji - ściskam od czasu do czasu w kieszeni (jak mnie mój kierownik zdenerwuje ;) )”

W środę 10 października zaczęły dwa dni Dziecka i Rodzica zatytułowane: JĘZYKOWO - BEZPROBLEMOWO, w ramach którego “Warsztaty logopedyczne” poprowadziła Sabina Rosołowska - Patuła, polonistka, logopeda. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały ćwiczenia usprawniające narządy mowy, zdmuchiwały jesienne liście, wykonywały ćwiczenia słuchowe i na koniec - relaksowały się wyobrażając sobie, że są kasztanem wiszącym na drzewie.  O popularności tych zajęć świadczy komentarz jednej z uczestniczek: “Synek (3 latka) był zachwycony warsztatami logopedycznymi. Były bardzo różnorodne i materiały ciekawie przygotowane! Pytał czy następnego dnia też przyjdziemy? I nie były potrzebne żadne zabawki, które przezornie zapakowałam do torebki “na wszelki wypadek”, jakby się nudził na zajęciach!”. Rodzice mieli możliwość poznać różne techniki pracy z mową dziecka, które można także wykonywać w domu. Następnie specjalnie dla nauczycieli i rodziców nastolatków panie psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, dr Renata Smoleń i Edyta Karasiewicz-Mróz przygotowały zajęcia o problemach wychowawczych w klasach gimnazjalnych i ponadgimnzajalnych. Temat wywołał żywą dyskusję wśród przybyłych nauczycieli. Pracownicy Poradni podkreślali aspekty komunikacyjne procesu wychowawczego: jak rozmawiać z uczniem, jak przekazywać mu informację o postępach w nauce, jak stawiać granice, jak chwalić i ganić wychowanków. W kolejnym dniu studentki Marta Falińska i Gertruda Gałek z Koła Naukowego Paidagogos prowadziły gry i zabawy rozwijające kreatywność i budujące zaufanie u dzieci. Uczestnicy zajęć świetnie się bawili (zwłaszcza rodzice), ponieważ zajęcia wymagały ruchu, tańca i śpiewu. Dawały możliwość poznania rozwijających wyobraźnię gier i zabaw, w które można bawić się z dzieckiem w domu. Szczególnie ciekawe i dynamiczne były zabawy prowadzone przez Martę Falińską, wykorzystywały one elementy Pedagogiki Zabawy, metodą Klanzy. Sabina Rosołowska-Patuła, logopeda i polonistka, prowadziła zajęcia z bajkoterapii, prezentujące wykorzystanie bajek w procesie wychowania (diagnozowania problemów dziecka i ich rozwiązywania). W części teoretycznej podkreśliła zarówno dobry, jak i destrukcyjny wpływ lęków, występujących w okresie dzieciństwa. Lęki te, nieuświadomione i niewyleczone mogą prowadzić do różnych zaburzeń również w wieku dorosłym. Ponadto słuchacze wykładu mogli przenieść się na chwilę w zaczarowany świat baśni braci Grimm i poznać ich dobroczynny wpływ na rozwiązywanie dziecięcych problemów. W trakcie praktycznych zajęć uczestnicy warsztatu opracowywali zbiór korzyści dla rodziców i dziecka płynących z czytania bajek, mogli się także przekonać, że samodzielnie wymyślane bajki mają przewagę nad czytaniem utworów innych autorów.


W piątek 12.10 do Tarnowa przyjechał Janek Przeor – fizyk, chemik, wieloletni pracownik naukowy PAN, psychoterapeuta POP, który odwiedził nas w ramach tarnowskiej odsłony 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Psychologii Procesu POP-Kreacje. Z właściwym sobie wdziękiem i lekkością wprowadził nas w tajniki fizyki kwantowej i pokazał jej związki ze współczesną psychologią. Następnie poprowadził warsztat o bohaterach z dzieciństwa i ich wpływie na nasze życie.
Z pewną dozą nieśmiałości, powątpiewania każdy z przybyłych wymieniał ulubionych bohaterów bajek, książek, by po godzinie wcielić się w prawdziwego bohatera tkwiącego gdzieś, w czeluściach naszej podświadomości. Było to niesamowite doznanie, które u niektórych uczestników zmieniło podejście do samego siebie i swojego życia.
W sobotę 13.10. 12 nastąpił wielki finał Festiwalu. Ostatnie warsztaty dot. psychologii kariery i osiągnięć oraz portretu współczesnej kobiety przyciągnęły nie tylko naszych stałych uczestników, ale także zupełnie nowe twarze.
W czasie warsztatów z psychologii kariery i osiągnięć, prowadząca, Wirginia Weronika Wrzesińska skoncentrowała się na aspekcie spełniania marzeń. Marzenie to potężny ładunek energii, który pomaga dążyć do celów i osiągać sukcesy. Aby spełniać swoje marzenia i osiągać sukcesy potrzebne są trzy filary: świadomość swoich mocnych stron, chęć do działania i umiejętność wyznaczania i realizowania celów.
Uczestnicy w trakcie tych zajęć na drzewach marzeń zapisywali swoje odpowiedzi na pytania:

  • Kim jestem? Co mam w tej chwili?
  • Dokąd dążę? Co jest moim marzeniem?

Był to punkt wyjścia.Ponownie, na koniec zajęć mieli za zadanie określić: W jaki sposób spełnię moje marzenie?
W parach pracowali nad swoimi wewnętrznymi motywatorami - tym, co ich napędza do działania i swoimi mocnymi stronami, ich zadaniem było pochwalić samych siebie przed innymi i samym sobą. Celem zajęć było podzielić się sobą i przyjąć ten kawałek drugiego człowieka, który chce nam właśnie ofiarować, skorzystać z innego punktu widzenia, ale znaleźć też punkty wspólne. Jednym z ćwiczeń w trakcie zajęć było wyznaczanie celu metodą SMART - by przekonfigurować swoje marzenie na coś namacalnego i możliwego - CEL. Tu także szalenie ważne było przejrzeć się jak w zwierciadle w drugim człowieku, a przede wszystkim - uważnie słuchać, zadawać pytania, nawzajem pomagać sobie w formułowaniu celu.
Następnie, gość Festiwalu z Buska-Zdroju, Anna Rogowoska-Niekowal, psycholog, mediator i coach, pracująca metodami psychologii zorientowanej na proces, zaprosiła panie w podróż do świata współczesnej kobiety.
Panie dyskutowały nad wizerunkiem współczesnej kobiety - w polu rychło ppojawiły się wątki "feministyczno-wojownicze" ;) Następnie pisały życiorys współczesnej kobiety... i bajkę :). Celem tych zajęć było spojrzeć na siebie ( kobietę) jako dobro samo w sobie, istotę piękną, fascynującą, wartą kochania.

Dr Renata Smoleń wraz Martą Falińską w imieniu Małopolskie Wyższej Szkoły Ekonomicznej i Koła Naukowego „Paidagogos” złożyły podziękowanie i gratulacje za inicjatywę, jaką był 1. Tarnowski Festiwal Psychologii i Rozwoju Osobistego na ręce Wirginii Weroniki Wrzesińskiej i Sabiny Rosołowskiej-Patuły, inicjatorek i organizatorek Festiwalu Psychologii.

Jak z wielką sympatią i zainteresowaniem spotkał się 1. Tarnowskie Festiwal Psychologii i Rozwoju Osobistego niech świadczy fakt, że przez 8 dni przez salę przewinęło się przeszło 230 osób. Niektórzy uczestnicy towarzyszyli nam wiernie przez cały tydzień, poświęcając swój prywatny czas na spotkania z psychologią, dyskusje, doświadczanie nowych siebie. Organizatorzy z ogromnym wzruszeniem wspominają ten czas jako czas odkrywania skarbów, we wszystkich uczestnikach warsztatów i w każdym z osobna.

6 dni intensywnych zajęć, przemieszczania się pomiędzy Tarnowem i Żabnem, trzema przedszkolami w Tarnowie, Małopolską Wyższą Szkołą Ekonomiczną, przedszkolem i Gminnym Centrum Kultury w Żabnie - w dniach 8-13 kwietnia 2013 Polski Biegun Ciepła stał się prawdziwym biegunem, ale PSYCHOLOGII!

Jeśli chcesz zapoznać się z:

Programem Festiwalu - http://www.kropla-slonca.pl/data/uploads/pliki/program2.tarnowskiegofestiwalupsychologiiirozwojuosobistego.pdf
Opisem zajęć - http://www.kropla-slonca.pl/data/uploads/pliki/2.-festiwal-opis-warsztatow.pdf
Informacjami o prowadzących - http://www.kropla-slonca.pl/data/uploads/pliki/informacje-o-prowadzcych-2.-festiwal.pdf
6 intensywnych dni, które zobaczono, a poprzedzało je 4 miesiące przygotowań. Intensywny czas, czasem ciężki czas, a jednocześnie cudowny czas! Prawie 900 uczestników w 6 dni ( łącznie w Tarnowie i w Żabnie). Ta liczba budzi nasz podziw i radość, a jednocześnie... cóż, zobowiązuje. By wracać z tą imprezą, by utrzymać poziom, by następnym razem było jeszcze lepiej.

Zaczęliśmy Festiwal w Przedszkolu nr 34 w Tarnowie - na Inauguracji zjawili się przedstawiciele władz Tarnowa, Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie, Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie, Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy MWSE oraz Rady Miejskiej.

Dzieciaki przywitały nas przedstawieniem "Jarzębinka", a następnie wzięły udział w recyklingowych warsztatach plastycznych prowadzonych przez naszego gościa z Warszawy, Martę Trupiszewską, pedagoga-artystkę. Takie zajęcia odbyły się także tego samego dnia w Przedszkolu nr 33 w Tarnowie-Mościcach i we wtorek 9 kwietnia w Przedszkolu w Żabnie. Dzieciaki nie tylko zapoznawały się z pojęciem recyklingu, ale przede wszystkim zobaczyły i poczuły, ile frajdy sprawia własnoręcznie wykonana zabawka, i to w dodatku praktycznie bezkosztowa dla rodzicielskiej kieszeni ;) Jednocześnie w tych dniach dla rodziców odbywały się psychologiczne warsztaty "Czy dzieci muszą mieć wszystko?" prowadzone przez Weronikę Wrzesińską. Ich celem było pobudzić do refleksji, czy moje dziecko rzeczywiście musi mieć wszystko, a jeśli tak, czym jest to "wszystko". To warsztaty o świadomym rodzicielstwie i wychowywaniu nie dla siebie, ale dla przyszłości, bo przecież moje dziecko jest mi tylko "pożyczone", a potem odleci w szeroki świat. To my dziś dajemy mu mocne skrzydła, by poradziło sobie w świecie i pozostało przede wszystkim - dobrym człowiekiem". Oprócz warsztatów rodzicielskich, zaproponowaliśmy także warsztaty logopedyczne "Wiosna na językach", na które zaproszeni byli i dzieci i rodzice. Zajęcia prowadziła nasza stowarzyszeniowy logopeda Sabina Rosołowska-Patuła, a cieszyły się także ogromnym zainteresowaniem.

Dla dzieci mieliśmy także dawkę tańca - zajęcia ZumbaKids, które poprowadziła instruktorka z naszego zaprzyjaźnionego Negri Fitness Klub. Widok 70 dzieciaków tańczących i śpiewających - bezcenne :)  Także dla uczniów przygotowaliśmy coś specjalnego: warsztaty twórczego myślenia i technik pamięciowych - były tłumy i bitwy o miejsce ;) Nie zapomnieliśmy i o nauczycielach - dla nich odbyły warsztaty o skutecznej komunikacji w nauczaniu oraz jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu.

A dla "wszystkich" - po pierwsze rodzicielstwo bliskości i wychowanie przez przemocy prowadzone przez naszego gościa Martę Trupiszewską - temat i podejście budzące kontrowersje i pytania: "czy da się tak dziecko wychowywać?", "czy i na ile jestem w stanie zrezygnować z siebie dla mojego dziecka?", "ile poświęcić?", "ile mieć w sobie spokoju i cierpliwości?".  Wróciły także "Boginie w każdej kobiecie", tym razem zawitały do Żabna. Zainteresowane panie wraz z prowadzącą Weroniką Wrzesińską poznawały, a w zasadzie zaglądały przez lekko uchylone drzwi do świata archetypowych wzorców zachowań.

Oto wrażenia jednej z uczestniczek:
" Pojechałam na warsztaty: " Boginie w każdej kobiecie". Tego było mi trzeba. Tutaj się podbudowałam. Poczułam zadowolenie z miejsca, w którym się znajduję moje życie. Dowiedziałam się na nich, że nie stoję już w kolejce trzymając w ręku swój numerek "23", by ofiarować, zrezygnować, poświęcić się, ....a boginie, które są we mnie są silne, niezależne, dążące do celu. Widzą innych, ale również siebie. Nie chcę się powtarzać, żeby nie być nudną, ...ale muszę - super sprawa jak dla mnie. Wartością dodaną do treści merytorycznej, były osoby, które brały w tym udział:

- Świadome, myślące kobiety, każda inna, ale wszystkie łączy chęć rozwoju, aktywność.
- Młode dziewczyny maturzystki, które swą wiedzą i spojrzeniem na rzeczywistość, rolę kobiety przyprawiły mnie o zakłopotanie.
- Pan Andrzej wspaniale korespondujący z nami i tematem. Na takich babskich warsztatach - facet. Rzadkość. :)
Dyskusje, polemiki, różnice pozwalały lepiej zgłębiać temat. Nie został odkryty zupełnie. Mam poczucie niedosytu. Będzie okazja, bo te zajęcia były jedynie zwiastunem trzymiesięcznego cyklu, który niebawem się rozpocznie. Warto. Dzięki Weroniko."

Dużą popularnością cieszyły się także warsztaty z asertywności. Weronika Wrzesińska i Rafał Hańbicki zaprosili uczestników do zbadania swojej asertywności, umiejętności odmawiania i tego, co za asertywność uważamy, a rzadko nią bywa. Pracując w grupach zadaniowych, w parach oraz indywidualnie pogłębialiśmy spojrzenie na siebie i w siebie. Jak określił jeden z uczestników" "Trzeba było dużo myśleć, ale... było fajnie!" Po asertywności, która może być stresująca ;), zaprosiliśmy uczestników na krótką relaksację: kilka prostych ćwiczeń, które można przenieść do domowej praktyki. W środę rządziła komunikacja - wykład, a potem warsztaty także przyciągnęły dużą grupę uczestników. W świat komunikacji podczas wykładu wprowadziła nas Edyta Mróz-Karasiewicz, pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie. Opowiadała o barierach w komunikacji, czym ta komunikacja właściwie jest i jak ją rozumieć. Następnie Sabina Rosołowska-Patuła prowadziła warsztaty "Skuteczni w komunikacji", gdzie pracowaliśmy nad stylami komunikacji i odbierania informacji. A oto wrażenia jednego z uczestników: " Wykład z komunikacji: Super! - forma przekazu, urok osobisty Pani Edyty, bijące ciepło i profesjonalizm i oczywiście treść ..... ech - poziom do którego będę się starała dążyć. Niedościgły mam wrażenie. Warsztaty - spora liczba osób miło mnie zaskoczyła. Swoboda prezentacji, otwartość i radość z działania. Fajna inicjatywa młodych kobiet, które wiedzą co lubią, co potrafią i chcą się tym dzielić. Próbują swoich sił w środowisku, gdzie nie ma przetartej drogi. Trzymam kciuki. "

W piątek w  Żabnie zajęliśmy się stresem - były zajęcia prowadzone przez psychologa ( Weronika Wrzesińska) oraz fizjoterapeutkę ( Joanna Kumięga), pokazy Kung Fu i Tai Chi (Tarnowska Szkoła Kung Fu) oraz stretching i relaksacja.

Serdecznie dziękujemy: Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, która po raz drugi objęła wydarzenie honorowym patronatem, 3 tarnowskim przedszkolom ( nr 8, nr 33 i nr 34), Gminnemu Centrum Kultury w Żabnie i żabnieńskiemu przedszkolu za wsparcie, wkład i pomoc w organizacji 2. Tarnowskiego Festiwalu Psychologii i Rozwoju Osobistego.

Dziękujemy także PGNiG Karpacki Oddział Handlowy i Wydziałowi Marki Miasta Tarnowa za ufundowanie upominków, które zostały rozlosowane pomiędzy uczestników naszych zajęć.

Jeżeli odnajdujesz się w idei naszego Festiwalu, chciałbyś/chciałabyś pomóc w jego organizacji, podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, poprowadzić zajęcia, skontaktuj się z nami!

Copyright © 2017 kroplaslonca. Wszelkie prawa zastrzeżone

design by GreenMouse.pl