Sukces frekwencyjny 3. Festiwalu Psychologii w Tarnowie

 

- Chcemy więcej, festiwal trzeba kontynuować – taka jest większość opinii zamieszczonych w ankietach, które wypełniali uczestnicy poszczególnych zajęć warsztatowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca”.

To co dla nas najważniejsze, Festiwal, oprócz „stałych bywalców” stowarzyszeniowych wydarzeń, przyciągnął mnóstwo nowych osób zainteresowanych rozwojem osobistym.
Generalnie, podczas Festiwalu, uczestnikom zaproponowano zajęcia o charakterze psychologicznym, filozoficznym, wychowawczym, a nawet spotkanie z grafologiem. Były też bezpłatne konsultacje psychologiczne, z których skorzystało bardzo wiele osób. Nie brakło propozycji dla dzieci. Mowa m.in. o nauce tańca i innych, edukacyjnych zabawach.


 • Warsztaty z komunikacji

 • Bawmy się - gry i zabawy dla dzieci

 • Bawmy się - gry i zabawy dla dzieci

 • Warsztaty z grafologiem

 • Konferencja inaugurująca

 • Warsztaty z kreatywności

 • Warsztaty filozoficzne

 • Słowiańskie show - warsztaty taneczne dla dzieci

 • Konferencja inaugurująca

 • Konferencja inaugurująca

 • Konferencja inaugurująca

 


Liczba uczestników warsztatów przerosła nasze oczekiwania. Festiwal psychologii jest z założenia imprezą dla węższego grona odbiorców. Dlatego tak duża liczba uczestników jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem i doskonałym motywatorem.

Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i prezydenta Tarnowa. Zainaugurował obchody 25-lecia Konwencji o Prawach Dziecka. Zajęcia organizowano w różnych miejscach - w Sali Lustrzanej, w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej oraz w Teatrze.

 

Prelegentami i prowadzącymi warsztaty byli m.in. psycholog i psychoterapeuta Anna Rogowska – Niekowal, filozof i socjoterapeuta Rafał Hańbicki, psycholog Weronika Wrzesińska, grafolog Tina Wieczorek, prawnik Alicja Mól.

Dodajmy, że Stowarzyszenie przyciąga osobowości. Od tego roku, wraz z Weroniką Wrzesińską, całość koordynowała ekonomistka z wykształcenia Sylwia Kopacz. Jest ona jedną z osób, które „sprowadziły” salsę do Tarnowa, członkinią nieformalnej grupy salsowej „Salsa Me Gustas”. W Stowarzyszeniu zajmuje się m.in. logistyką i organizacją poszczególnych wydarzeń.

..........................................................................................................................

3. Tarnowski Festiwal Psychologii i Rozwoju Osobistego rusza 8 października 2014!

8-11 października 2014 Festiwal Psychologii w Tarnowie – zderzenie form przekazu i miejsc w przestrzeni miejskiej. O psychologii rozmawiamy w Sali Lustrzanej, w Teatrze im. Ludwika Solskiego, w siedzibie Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie.

Nasi prowadzący są tak różnorodni jak program wydarzenia Psycholodzy, pedagodzy, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznej, filozof i socjoterapeuta, grafolog.

Różności i zderzenia: Warsztaty z kreatywności, filozoficzne, komunikacyjne, konsultacje z psychologiem, grafologiczna analiza osobowości, Konferencja dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów, studentów pedagogiki i kierunków pokrewnych, uczniów klas o profilu psychologicznym lub społecznym "Świętujemy w Tarnowie 25-lecie Konwencji o prawach dziecka" – to tylko niektóre propozycje.

Nie zapominamy o najmłodszych – prezentujemy teledysk (Hymn o Korczaku) i krótki program artystyczno-edukacyjny „Poznajemy prawa dziecka”, autorski projekt członkini Stowarzyszenia wraz z dziećmi z Przedszkola nr 8 „Pod Stokrotką” oraz warsztaty i pokaz choreografii w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Tarnowcu.

Goście - to. m.in Rzecznik Praw Dziecka oraz reprezentant Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

Szczegółowe informacje o Festiwalu (program, opisy zajęć i prowadzących) znajdziesz na http://www.kropla-slonca.pl/festiwal-psychologii-i-rozwoju-osobistego/program-i-szczegolowe-informacje/

Festiwal Psychologii to autorski projekt Stowarzyszenia Kropla Słońca, w 100% finansowany z budżetu Stowarzyszenia, w 100% bezpłatny dla odbiorców, w 100% wolontariacki.

Tarnów jedynym miastem w Polsce południowo-wschodniej, gdzie odbywa się mega akcja psychologiczna, której zadaniem jest programować zdobycze nauk społecznych i pokazywać, że można lepiej żyć korzystając z nich mądrze i świadomie. Co ciekawe, nie jest to zamknięta, akademicka impreza lub promowanie konkretnego nurtu psychologii, ale kilkudniowa akcja, która zmienia Tarnów w Miasto Psychologii.

Dlaczego „Festiwal”?

Jest to poryw serca i zryw społeczny, ma formę lekką, radosną, otwartą dla wszystkich zainteresowanych. Naszym celem i pragnieniem jest dzielić się wiedzą i doświadczeniem, integrować i budować dialog. Ma to być pewien rodzaj „happeningu” psychologicznego, eksperymentu ze społecznością, poruszenia wielu serc i dusz.

Program możesz również pobrać tutaj: http://www.kropla-slonca.pl/data/uploads/3-festiwal-psychologii/program3.festiwalupsychologii-1.pdf

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym patronatem m.in. Rzecznika Praw Dziecka oraz Prezydenta Miasta Tarnowa.

 

Copyright © 2017 kroplaslonca. Wszelkie prawa zastrzeżone

design by GreenMouse.pl