15 lutego 2015 r. Stowarzyszenie Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego "Kropla Słońca” zaprasza na Speed Friendship –  BEZPŁATNE warsztaty z kreowania swojego wizerunku i wywierania pozytywnego wrażenia połączone z treningiem wywierania wrażenia i nawiązywania relacji.

Po zakończeniu warsztatu wspólna integracja podczas spektaklu teatralnego.

Jesteś otwarty na ciekawe znajomości? Przyjdź na nasze warsztaty Speed Frendship:

• spotkaj nowych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania do Twoich lub którzy zainspirują Cie swoimi zainteresowaniami,
• rozmawiaj o wszystkim i o niczym,
• zdecyduj czy ktoś Ci się na tyle podoba, aby chcieć nawiązać z nim bliższe relacje...

 

Weź udział w doświadczeniu, który będzie miało formę warsztatu z autoprezentacji – każdy uczestnik będzie miał szansę porozmawiać z zupełnie nowymi osobami o wszystkim i o niczym, sprawdzić jak bardzo jest otwarty na otoczenie. Nasza akcja Speed Friendship nie tylko umożliwia zawarcie nowych znajomości ale jest przede wszystkim doskonałym treningiem interpersonalnym, a także sprawdzeniem umiejętności słuchania tego, co ma do powiedzenia na swój temat druga osoba.

Speed Friendship odbędzie się w dniu 15 lutego 2014 r. od godz 19:00. w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Całe wydarzenie będzie składać się z III części:

 1. Warsztat z kreowania swojego wizerunku i wywierania pozytywnego wrażenia (psycholog, Weronika Wrzesińska 40 min) – kawiarnia Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
   
 2. Trening interpersonalny -  każdy uczestnik będzie miał szansę porozmawiać z zupełnie nowymi osobami o wszystkim i o niczym, sprawdzić jak bardzo są otwarty na otoczenie. Będziemy ćwiczyć własną autoprezentację, a także sprawdzać umiejętność słuchania tego, co ma do powiedzenia na swój temat druga osoba. (50 min) - kawiarnia Teatru im. Solskiego w Tarnowie
   
 3. Wspólne oglądanie spektaklu Teatru im. Solskiego oraz tarnowskich aktorów Kabaretu Literackiego „NaTenCzas” -  „RECEPTA NA ODCHUDZANIE”  - o relacjach damsko-męskich, gdzie tematem przewodnim jest odwieczny spór płci... są pytania: kto tak naprawdę jest najważniejszy: Kobieta czy Mężczyzna. Kto tak naprawdę jest Głową w tym związku a kto nią „kręci”. Po co tak się razem ze sobą męczymy i dlaczego tak tęsknimy za sobą, jak nie jesteśmy razem. (100 min) – Mała Scena Teatru im. Solskiego w Tarnowie

Dla kogo jest Speed Friendship? Dla wszystkich dorosłych… tarnowian i nie tylko tarnowian… nie wprowadzamy ograniczeń. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą spędzić miło czas…. będzie teoretycznie, będzie praktycznie, będzie humorystycznie oraz będzie integracyjnie.

Partnerem wydarzenia jest Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Informacje logistyczne:

 • Kiedy: 15 lutego 2015 r. 
 • O której: od 19:00
 • Gdzie: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, ul. Mickiewicza 4
 • Za ile: Warsztaty są za darmo! Jedyny koszt to cena za bilet na spektakt RECEPTA NA ODCHUDZANIE (15 zł)
 • Jak się zgłosić: mailowo: stowarzyszenie.kroplaslonca@gmail.com

Bilety na spektakl „RECEPTA NA ODCHUDZANIE” dla uczestników Speed Friendship w cenie 15,00 zł do nabycia w kasie Teatru im. Solskiego przy ul. Mickiewicza w Tarnowie lub przelewem na konto teatru 70 1540 1115 2111 9092 5029 0006 (przelew najpóźniej do dnia 11 lutego 2015 r.)

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY, INTEGRACJI, POZNAWANIA SIĘ I TESTOWANIA UMIEJĘTNOŚCI INTERPERSONALNYCH!

...........................................................................................................................................................................................................

Dawka historii, jak to się wszystko zaczęło i czym jest Speed Friendship.

A więc było to tak... (moja pani od polskiego zawsze mi mówiła, że nie zaczyna się zdania od "a więc" )... dawno, dawno temu, czyli rok temu Sylwia Kopacz jako noworekrutowana Słoneczna Kropelka (przy okazji, to właśnie jej zawdzięczamy to piękne określenie dla zespołu Stowarzyszenia) przyszła z pomysłem:

A może zrobilibyśmy Speed dating po tarnowsku? Tego jeszcze u nas nie było. A osób, które chciałyby nauuczyć się autoprezentacji, poznać nowe osoby, może nawet znaleźć przyjaźń czy miłość - nie brakuje. 

Od słowa do słowa, Sylwia została koordynatorem akcji i... odbyły się pierwsze szybkie randki w Tarnowie - W lutym 2014. odbyły się „Warsztaty interpersonalne w stylu Speed Dating”, co prawda sama nazwa „Speed Dating” oznacza szybkie randki jednak intencją nie były randki w normalnym tego słowa znaczeniu. Głównym założeniem było to aby poznać nowe osoby.

I jak się udała cała akcja? Zebrało się kameralne grono osób, których zaintrygowało planowane wydarzenie. Cała zabawa polegała na tym, że część uczestników siedziała przy stolikach, pozostałe osoby się do nich dosiadały i następnie w parach ze sobą rozmawiali. Po upływie określonego czasu przesiadali się do kolejnego stolika i tak do momentu aż udało się odwiedzić każdy stolik. Kilkuminutowe rozmowy tak bardzo wciągnęły wszystkich, że pierwotnie zakładane 5 min czasami się przedłużało – uczestnicy byli tak zaabsorbowani konwersacją, że niejednokrotnie nie słyszeli słowa „rotacja”. Podczas tych rozmów wszyscy mieli okazję dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy o swoich współrozmówcach i na tej podstawie odznaczali w formularzach z kim chcieliby kontynuować znajomość.

 

I to właśnie w trakcie lutowego Speeda zrodził się pomysł, aby kolejna inicjatywa zawierała w sobie zarówno trochę teorii jaki i praktyki. Bardzo popularne jest stwierdzenie, ze ludzie tak Nas widzą jak Nas słyszą. Często zdarza się, że pierwsze sekundy decydują o postrzeganiu danej osoby. Pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz. Czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy, ze nasza autoprezentacja może jest ważna zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

 

Kontynuacją był Speed Friendship podczas lipcowych Śniadań i podwieczorków na trawie z psychologią i nie tylko.

Sam Speed dating to przede wszystkim dwa elementy: po pierwsze autoprezentacja, po drugie uważne słuchanie drugiej osoby. W kilka minut, kilkanaście razy pod rząd, przedstawiasz się tak ciekawie jak się tylko da. Nie słyszałam o lepszym ćwiczeniu interpersonalnym. Równocześnie obserwujesz jak prezentują się inni. Nagle okazuje się, że dosłownie w każdym człowieku, który siada naprzeciwko, jest coś fascynującego.

„Szybkie randki” (ang. Speed dating) powstały z inicjatywy rabina z Los Angeles, którego zamysłem było, by jego wierni poznawali się podczas bezpiecznych imprez zamiast w zatłoczonych klubach i barach.  Pomysł ten spotkał się z dużą aprobatą społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych a po wykorzystaniu go w słynnym serialu „Sex w wielkim mieście” rozwinął się także w innych krajach.  Obecnie także w Polsce randki w szybkim tempie zdobywają popularność.

Zasady są proste. Grupa singli spotyka się we wcześniej ustalonym przez organizatora miejscu, przeważnie lokalu. Liczba kobiet i mężczyzn jest równa, twarze sobie nieznajome. Podczas spotkania uczestnicy mają możliwość poznania wszystkich przybyłych przedstawicieli płci przeciwnej. Jak wskazuje nazwa jest to speed dating – czas nie pozostaje tu więc bez znaczenia.  Każda z z par ma od trzech do dziesięciu minut, by się sobie spodobać.
Jak to się odbywa?
Otóż przy stoliku siadają dwie osoby. Przedstawiają się i zaczynają rozmowę. Po upływie ustalonego czasu dzwoni dzwonek. Mężczyźni przesiadają się do kolejnego stolika i zaczyna się nowa runda. Każdy z  uczestników może sobie zanotować uwagi dotyczące osoby,z którą właśnie odbył pogawędkę. Po spotkaniu wypełnia  natomiast formularz, w którym zaznacza, z którą z osób chciałby się umówić na prawdziwą randkę. Do obowiązków osoby, która organizuje speed dating należy zachowanie dyskrecji i przekazanie numerów tylko tym osobom, które wykazały wzajemne zainteresowanie dalszą znajomością.

Dzięki uczestnictwu w  speed dating wielu singlom udało się spotkać swoją miłość... w innych okolicznościach. Wiele z uczestników szybkich randek nagle zdaje sobie sprawę, że nie są jedynymi osobami na świecie poszukującymi drugiej połowy.

A my proponujemy - spotkaj z nami nowych przyjaciół!

Copyright © 2017 kroplaslonca. Wszelkie prawa zastrzeżone

design by GreenMouse.pl