Stowarzyszenie Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego "Kropla Słońca" eksperymentuje z wymianą dobrej energii i ... niepotrzebnych zabawek, ubranek dziecięcych, ubrań damskich i męskich, biżuterii oraz wyrobów hand-made.

Zamień niepotrzebne już zabawki/ubrania/biżuterię na coś "nowego"! Poznaj nowych ludzi podczas dokonywania wymian! Baw się razem z nami! 

Po co to robimy? - mógłby ktoś zapytać - Jaki z tego pożytek? Jak coś mi się nie podoba, to wyrzucam i idę po nowe.

Ano, właśnie! Idę po nowe :).

Ideą tego przedsięwzięcia, poprzedzonego porządkami jest wymiana różnego rodzaju rzeczy, które nam są już niepotrzebne, ale innym mogą się jeszcze przydać i być źródłem wielu radości i niezapomnianych chwil. W dobie konsumpcji, drogich zabawek, gier i ubrań, pokażmy naszym dzieciom i sobie, że można się tak samo cieszyć z zabawki, ubrania czy biżuterii, nieważne czy używanej, czy nowej.

Co więc właściwie robimy? :)

  • Porządki w zabawkach naszych pociech (to dobra okazja na małą lekcję wychowawczą o dzieleniu się, ale także, że można mieć nową zabawkę za darmo i bez kupowania w sklepie), w ubraniach dziecinnych, damskich, męskich, biżuterii
     
  • Przychodzimy, by wymienić się z innymi - bo coś, co nam się znudziło, dla kogoś będzie fantastycznym nowym ciuchem i odwrotnie - my też wyjdziemy z czymś "nowym"
     
  • Będzie można poczuć się jak "arabskim targowisku", pośmiać, pożartować, "pokłócić o cenę" przy okazji wymiany ( uwaga! nie sprzedajemy! szukamy "kupca", który dokona z nami wymiany, np. jedna długa sukienka za dwie bluzki , etc. ), poznać nowych ludzi

Jest to akcja, która robi furorę "w wielkich miastach" - jednocześnie stając się dla uczestników pretekstem, by wyjść z domu, poznać nowych ludzi, zintegrować się ze społecznością. Dlaczegóż więc nie spróbować jej przenieść na nasz tarnowski grunt? 

Akcja ma charakter bezpłatny!

29 maja w Publicznym Przedszkolu nr 8 "Pod Stokrotką" w Tarnowie z okazji Dnia Dziecka odbyła się wymiana zabawek! Zachęcaliśmy rodziców i dzieci, by wspólnie zrobili małe wiosenne porządki zabawek, gier, książeczek, z których  dziecko już wyrosło, należą do minionej epoki rozwoju, wspólnie poszukali zabawek niepotrzebnych, tłumacząc, że "podzielimy się nimi z innymi dziećmi, spakujemy razem do wora i pójdziemy po nowe - od innych dzieci".  Ale coś za coś - wymień starą zabawkę na "nową", ucz swoje dziecko dzielenia się, i... że na Dzień Dziecka niekoniecznie musi być nowe My little pony albo wypasione hot wheels :) Lalki, klocki, gry, itp., którymi nasze dziecko od bardzo dawna się już nie bawi i przysłowiowo z nich „wyrosło”, można  było przynosić już od 22 maja do budynku Przedszkola nr 8 przy ul. M. Dąbrowskiej 1 w Tarnowie po to, by w zamian za to już w środę 29 maja móc znaleźć dla naszej pociechy „nową”, atrakcyjną zabawkę.

W dobie dużej konsumpcji i drogich gier, pluszaków i zabawek edukacyjnych, pokazywaliśmy naszym maluchom, że można się świetnie bawić każdą zabawką, nieważne czy używaną, czy zakupioną w sklepie i zapewnialiśmy tym samym niezapomniany Dzień zarówno sobie, jak i swojemu dziecku.

I już po raz drugi Tarnowianie mogli się "pozamieniać"! 21 września 2013 r. w Negri Fitness Klub odbyła się 2. Akcja ZAMIEŃMY SIĘ pod honorowym patronatem Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie oraz patronatem medialnym portali przeznaczonych dla rodziców: ogólnopolskiego Egodziecka oraz lokalnego Mama w Tarnowie.

Podczas akcji panowała radosna i energiczna atmosfera. Panie z sąsiednich stoisk wymieniały się pomiędzy sobą zabawkami, ubraniami dziecięcymi i damskimi, biżuterią, książkami, a nawet przetworami domowej roboty jednej z uczestniczek kiermaszu. A przede wszystkim pozytywną energią i życzliwością. Kontakty nawiązane podczas Akcji przeniosły się poza Negri Fitness Klub i naszą imprezę: uczestniczki wymieniły się telefonami, by kontynuować wymianę później, wybrały się na kawę, etc. Z Paniami przybyły dzieciaki, które również dokonywały wymiany, wybierały dla siebie zabawki i ubrania. Była to świetna lekcja wychowawcza o tym, że można i trzeba się dzielić i że można mieć coś nowego niekoniecznie ze sklepu. A ile było przy tym śmiechu i przekomarzania!

To jednak nie były wszystkie atrakcje przygotowane przez Stowarzyszenie „Kropla Słońca”! W trakcie wymiany można było skorzystać z konsultacji stowarzyszeniowej logopedy – Sabiny Rosołowskiej – Patuły oraz – jedynej jak na razie - tarnowskiej douli – Katarzyny Nosal (partnera „Kropli Słońca” w tej Akcji), która kobietom w ciąży proponowała relaksujący masaż chustą rebozo. Ponadto członkini stowarzyszenia – Sylwia Kopacz zabrała wszystkich obecnych w gorące klimaty Kuby, serwując sporą dawkę salsy cubany.  A wcześniej częstowała ciastem swojego wypieku.
Gwar i entuzjazm tarnowskich „arabskich stoisk” potęgował śmiech dzieci, które integrowały się między sobą podczas zabaw edukacyjno – pedagogicznych.
Członków stowarzyszenia z zaangażowaniem wspierało Koło Naukowe Paidagogos z MWSE w Tarnowie na czele z prezes - Joanną Zaklikiewicz. Studentki pedagogiki pomagały w organizacji i promocji przedsięwzięcia, nad którego całością czuwały: Anna Majewska – właścicielka Negri Fitness Klub, prezes „Kropli Słońca” - Weronika Wrzesińska oraz pomysłodawczyni wydarzenia i wiceprezes Stowarzyszenia – Sabina Rosołowska-Patuła.

Drogi Rodzicu:
• Wchodzisz do pokoju dziecka i potykasz się o zabawki?
• Albo nie możesz tam wejść, bo drzwi są zablokowane zabawkami?
• Albo dziecko zagubione w gąszczu zabawek dręczy Cię pytaniami, gdzie jest to czy tamto?
• Albo dziecko marudzi, że zabawki mu się znudziły?
• Albo po prostu dziecko już wyrosło z zabawek i marzą mu się nowe?


Jeśli odpowiedziałeś TAK na chociaż 1 pytanie, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Przynieś niepotrzebne zabawki na MIKOŁAJKOWĄ WYMIANĘ ZABAWEK i wymień się na inne, które ucieszą Twoje dziecko.

Prosimy zapisywać się mailowo do 28-go listopada na adres: biuro@maly-europejczyk.pl

W zgłoszeniu mailowym prosimy podać: imię i nazwisko opiekuna/ów oraz wiek i płeć dziecka (dzieci).
ZGŁOSZENI UCZESTNICY MIKOŁAJKOWEJ WYMIANY ZABAWEK mają prawo do wzięcia udziału w 1-wszym etapie losowania: 1 zgłoszenie (niezależnie od ilości podanych w mailu osób) = 1 los. W dniu wymiany, tj. 30.11.2013,należy udać się między godz 10.00 a 10.15 do stoiska loterii i wylosować jeden z kilkudziesięciu prezentów od sponsorów i partnerów (losowanie aż do wyczerpania upominków).
Pierwszeństwo mają zapisani uczestnicy wymiany. W razie niepojawienia się na loterii w/w podanym miejscu, terminie i czasie, prawo skorzystania z losowania przechodzi na niezapisanych uczestników wymiany.
Drugi etap losowania przewidziany jest na godz 11.15. Drugiego etapu nie będzie, jeśli prezenty zostaną wyczerpane w pierwszym etapie losowania.

Waszym pociechom gwarantujemy wyborną zabawę podczas 2 godzin wymiany: animacje, liczne konkursy, zabawy, piosenki, specjalnego fryzjera dziecięcego i wiele, wiele innych atrakcji.


Warunki uczestnictwa wymiany:

• przynosimy książki dla dzieci oraz zabawki (czyste i w dobrym stanie), opatrzone karteczką z imieniem i nazwiskiem właściciela,
• opakowanie zabawek może być uszkodzone lub zastępcze,
• nie przynosimy pluszaków.

Każdy uczestnik wymiany ma zagwarantowany stolik na zabawki i książki. Uczestnikiem wymiany jest osoba, która bierze aktywny udział w mikołajkowej wymianie zabawek i książek dla dzieci, czyli wymienia się z innymi uczestnikami wymiany: rzecz za rzecz. Obszerny parking przyszkolny będzie w całości do dyspozycji przyjezdnych na akcję.

Zapraszamy do kącików darmowych porad i na stoiska naszych partnerów:

• porady douli - Katarzyna wspaniale masuje ciężarne mamy i te w połogu
• porady logopedy - Sabina oczarowuje dzieci swoim podejściem do nich
• porady jak pakować prezenty - Iwona nie boi się nietypowych kształtów
• porady fryzjera – Katarzyna ma wizję i umiejętności w rękach
• pokaz makijażu i porady wizażystki, konsultanti kosmetycznej Mary Kay, charakteryzatorki od lat współpracującej z Teatrem im L. Solskiego w Tarnowie – Dorota jest fachowcem przez duże "F"
• stoisko z biżuterią i akcesoriami odzieżowymi firmy AS Look – ręcznie robione niepowtarzalne cuda

Drogi Rodzicu, przyprowadź dziecko/dzieci, oddaj je w ręce animatorów, skorzystaj z wymiany i skompletuj nowe, ekonomiczne, mikołajowe prezenty dla dzieci, wygraj prezent.

Podobne akcje wymiany (ubrań, książek, zabawek) będą odbywać się co kilka miesięcy.

Organizator główny

• Mały Europejczyk - http://maly-europejczyk.pl/

Współorganizatorzy

• Blog Multi Multi Mama (koordynator akcji) - http://www.multimultimama.com/
• Stowarzyszenie Kropla Słońca (w ramach 3-ciej edycji "Zamieńmy się!") - http://www.kropla-slonca.pl/

Sponsorzy, Partnerzy i Patroni Medialni

• AS Look - http://www.aslook.pl/
• Szkoła Podstawowa nr 19 w Tarnowie
• Bajkowa Fabryka Radości - www.bajkowafabrykaradosci.pl
• Doula Tarnów Katarzyna Nosal - http://doulatarnow.blogspot.com
• Studio Fitness Dynamicca Anita Berezka - http://dynamicca.pl/
• Pracownia Fryzur Połeć i Patyna – https://www.facebook.com/Pracownia.Polec.Patyna
• Dorota Połeć – konsultantka kosmetyczna Mary Kay, wizażystka i charakteryzatorka
• Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie - http://www.teatr.tarnow.pl/
• Mama w Tarnowie - http://mamawtarnowie.pl/

 

Copyright © 2017 kroplaslonca. Wszelkie prawa zastrzeżone

design by GreenMouse.pl